За роки свого існування, всесвіт «Чужих» знатно розрісся. Фільми, відеоігри та мальовані історії, які завжди об’єднували похмурість та напруженість історії, у купі з наявністю у ній ксеноморфів. Таким став і виданий у 1993 комікс за авторством Дейва Ґіббонса та Майка Міньйоли — «Чужі: Спасіння», який от буквально днями видало в Україні Fireclaw.
Історія у «Чужі: Спасіння» сходу заявляє, що панькатися тут ні з ким не будуть. Більша частина корабля, що доставляв невідомий вантаж, лишається на погибель, а капітан тікає, захопивши собі за компанію кока. Якраз кухар і стає головним героєм історії. Забравши єдину рятівну капсулу та не надто вдало приземлившись на ворожу планету, вони намагаються хоч якось вижити і виходить у них помітно гірше, ніж у Робінзона Крузо. І тут прихована уся крутота. Потерпаючи від криків та ідіотських наказів довбня-капітана, який з останніх сил тримається за швидко покидаюче його життя, наш герой поринає в роздуми, неспішно розповідаючи цю історію. Тільки не нам, оповідь подана, як бесіда з Богом і у цьому ховається деякий сакральний зміст байки.
Безіменний герой у відчаї. Він на невідомій планеті зі схожою до Земної флорою та атмосферою, де суша — це один нікчемний острів у солоному океані. Щодня борючись не тільки з нестачею ресурсів, а й з безліччю ксеноморфів, що власне й були їхнім вантажем, важко не поїхати головою. І от, розуміючи що навряд йому довго залишилося, він вдається до спроби випросити спасіння у Бога, заодно наостанок висповідавшись.
Видавництво Fireclaw минулого року явно вирішило побігати за ліцензіями до яких доклав руку Міньйола. Інакше не пояснити те, що відразу три їхні ліцензії без супергероїки вийшли з-під пензля цього митця. Варто визнати, що недарма. Адже як «Фафгрд та Сірий Мишолов», так і «Чужі: Спасіння» — виглядають чарівливо. У Майка Міньйоли вдалося неймовірно зобразити чужий нам світ. А великі панелі з зображенням тутешньої планетки з орбіти — так узагалі мимоволі викликають бажання знайти це зображення деінде і бахнути замість шпалерів на телефоні.
Українське видання здивувало мене своїми розмірами. Це звичний для Fireclaw формат — комікс розміром 30х25 см у м’якій обкладинці. Точно таким же був формат оригінального видання Dark Horse з далеких 90-х. Та при цьому комікс настільки тонкий (всього 60 сторінок), що на корінці не знайшлося місця ані для назви, ані для будь-яких інших надписів, тому він просто чорний, через що примірник важко знайти на полиці. Усередині все нормально: шрифти підібрані вдало, звуконаслідування акуратно перемальоване та продумане і око зачіпається буквально за кілька не надто вдалих перенесень слів у баблах. Також здивував вибір «Кабооом» у якості фрази для передачі звуку вибуху. Чому вибір впав не на «Кабууум», з врахуванням використання «Kawhoomph» у оригіналі — не зрозуміло. Можливо, свою роль зіграло небажання перемальовувати фразу цілком, зберігши намальовані у оригіналі «оо». Враховуючи малий об’єм, вважаю виставлену видавцем ціну у 100 грн виправданою і навіть приємною, з оглядки на те, що ціна синглів Геллбоя (32 сторінки) — 70 грн.
«Чужі: Спасіння» — похмура історія мученика, що здогадується про свій близький кінець і потроху сходить з розуму. Вона вправно заграє з емоціями читача та цілеспрямовано позбавляє його комфорту, круто вписуючись у всесвіт «Чужих». Хоча прибери це слово з назви і позбав історію від ксеноморфів, поставивши на їхнє що-небудь інше — історія все одно чудово працюватиме.
Придбати комікс «Чужі: Спасіння» можна за посиланням.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!